הצלחות המשרד

קומץ מתוך הצלחות המשרד בתקופה האחרונה

ביטול כתב אישום בעבירות סמים

כתב אישום שהוגש נגד לקוח בעבירות סמים. לפי עובדות כתב האישום, הלקוח "נתפס על חם" כשבכיסו 11.6 גרם של סם מסוג חשיש, תוך שהלקוח מודה בביצוע העבירה בפני השוטר במקום ושוב בתחנת המשטרה. עם זאת, ולמרות ההודאות, עיון מדוקדק בתיק הביא לאיתור טעויות ומחדלים של המשטרה, לרבות טעות ברישום משקל הסם שנתפס במעבדת מז"פ. התוצאה: ביטול כתב האישום.

Image by GRAS GRÜN
WhatsApp Image 2021-11-30 at 19.07.39.jpeg

שחרור ממעצר בעבירת רצח

לקוח המשרד נעצר במסגרת פרשייה מתוקשרת ביותר - בחשד לעבירות רצח ועבירות חמורות נוספות.

במהלך הליך המעצר הצליח עוה"ד יאיר אוחיון לשכנע כי ללקוח החשוד אין יד ורגל במקרה וכי אין לו קשר לרצח. הטענות התקבלו והלקוח שוחרר לביתו ושב לחיק משפחתו.

זיכוי ופטור תקדימי מחובת טיפול רפואי כפוי

לקוח שהואשם בעבירות של חבלה במזיד לרכב ופריצה לרכב.

לאחר שליחת הלקוח להסתכלות אצל פסיכיאטר, כשנה לאחר האירוע, נקבע כי בעת ביצוע העבירות הלקוח לא היה שפוי בדעתו, ובית המשפט זיכה אותו מכל אשמה. במצב דברים רגיל, זיכוי בסיטואציה כזו מחייב את בית המשפט להטיל צו לאשפוז כפוי או צו לטיפול מרפאתי כפוי. עם זאת, בית המשפט קיבל את טענותיו של עו"ד יאיר אוחיון וקבע אין חובה לכפות טיפול כלשהו, והלקוח אכן שוחרר לביתו ובכך סיים את ההליך המשפטי בעניינו. יצוין, כי הזיכוי והתקדים בעניין הפטור מכפיית טיפול זכו לסיקור תקשורתי.

פרסום סקירה משפטית_edited_edited.jpg
פרסום סקירה משפטית_edited_edited.jpg
מתוך כתבה על הזיכוי בתיק זה,
שפורסמה בכתב העת ובאתר "סקירה משפטית".
הלסי החלטה1.jpg

חזרה מכתב אישום בעבירת כליאת שווא

כתב אישום שהוגש נגד לקוח המשרד בעבירת "כליאת שווא". בהתאם לעובדות כתב האישום, הלקוח כלא את אשתו וילדיו בבית, ולא אפשר להם לצאת החוצה, תוך שהוא מאיים עליהם עם מקל. בבחינת חומר החקירה התברר כי לאותו אדם לא היה "יסוד נפשי" ועל כן יסודות העבירה לא מתקיימים. התביעה קיבלה את כל הטענות וחזרה בה מכתב האישום עוד בטרם הדיון הראשון בבית המשפט.

ערעור פלילי: הפחתת עונש מאסר בעבודות שירות במחצית

לקוח שפנה למשרדנו לאחר שנגזר דינו בבית משפט השלום עת יוצג ע"י עו"ד אחר, והושתו עליו 6 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות לאחר שהורשע בעבירה של גרימת חבלה מחמירה בצוותא. בהתאם לפסק הדין המרשיע, אותו אדם השתתף בקטטה שאירעה מחוץ למועדון במרכז הארץ, במהלכה זרק אבן על מאבטח, שפגעה בראשו וגרמה לפציעת המאבטח ולאשפוזו. ערעור שהגיש עו"ד אוחיון לבית המשפט המחוזי על חומרת עונשו התקבל - ועונשו קוצר במחצית - ל-3 חודשי עבודות שירות בלבד.

בן לאתר..png
Inked159583182_10164939035345582_2576093535276610004_n_LI.jpg
WhatsApp Image 2022-03-15 at 10.28.56 (1).jpeg

חזרה מהודאה בבית משפט

בתיק זה, לקוח פנה למשרדנו לאחר שהורשע על פי הודאתו בבית משפט, עת יוצג ע"י עו"ד אחר. הלקוח שכר את שירותי המשרד לאחר שהתחרט על הודאתו, שנמסרה לאחר שהופעל עליו מכבש לחצים. עו"ד אוחיון הגיש לבית המשפט בקשה לחזרה מהודיה אשר התקבלה, ולמעשה בוטלו הודאתו והרשעתו.

   *****

בתיק אחר, בית המשפט אפשר לנאשם, לקוח המשרד, לחזור בו מהודייתו וביטל את הכרעת דינו המרשיעה, לאחר שהודה עת יוצג ע"י עו"ד אחר - שלחץ עליו להודות בהזדמנות הראשונה כדי "לסיים עם התיק במהירות".

בית המשפט קיבל את בקשת עו"ד יאיר אוחיון לחזרה מהודיה, חרף התנגדות התביעה - וביטל את ההרשעה. בית המשפט התרשם, בעקבות טענות ההגנה, כי הראיות בתיק חלשות - והורה לתביעה לשקול בשנית האם היא עומדת על ניהול התיק או שמא נכונה היא לחזור בה מהאישום ולסגור את התיק.

קבלת עררים על תנאי מעצר מגבילים - וביטולם

למשרדנו פנו לקוחות שבשל חשד לעבירות שביצעו - נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים. בין אותם תנאים, נקבעה גם הרחקה מערים (אשדוד וירושלים). עררים שהגיש עו"ד אוחיון נגד ההחלטה על הגבלת הכניסה לעיר התקבלו - ובוטלה ההגבלה הנ"ל.

Watching the River
איסור פרסום.png

איסור פרסום שם ופרטי חשוד

החוק קובע כי ברירת המחדל בעניין זה היא פרסום השם ופרטי חשודים, ואילו החריג שבחריג הוא איסור הפרסום. משרד עו"ד מתמחה בהגשת בקשות לאיסור פרסום ונוחל הצלחה רבה בנושא. באחד מן המקרים, פנה לקוח מפורסם למשרדנו, לאחר שנחשד בעבירה חמורה. בקשה לאיסור פרסום שהגיש עו"ד יאיר אוחיון התקבלה ונקבע כי על פרטיו של הלקוח יוטל איסור פרסום גורף, וע"י כך נשמרה פרטיותו של אותו לקוח ידוען - עניין המאפשר לו להמשיך בשגרת חייו.

קבלת חומרים בצו במעמד צד אחד, מבלי להעבירם לידי התביעה

החלטה תקדימית שהתקבלה בבית המשפט, בה נקבע כי ההגנה איננה צריכה למסור לתביעה חומרים שנאספו על ידה במסגרת צו שקיבלה מבית המשפט. ההחלטה מתכתבת עם פערי הכוחות בין התביעה לבין הנאשם, כאשר לא יעלה על הדעת שהפרקליטות תדרוש לקבל חומרים שאספה ההגנה, בייחוד לאור העובדה שלאורך כל הדרך סירבה לאסוף אותם בעצמה ולמסור אותם להגנה, כפי שהייתה צריכה לעשות. על ההחלטה הנדירה הוגש ערר מטעם התביעה לבית המשפט המחוזי. בערר נקבע כי יועבר לתביעה העתק מצונזר בלבד, ועל ידי כך חיסיון קו ההגנה נותר בעינו.

217736795_10165424713245582_8480539435647429870_n.jpg
WhatsApp Image 2021-12-07 at 16.20.58.jpeg

שינוי עילת סגירת תיק פלילי ל"חוסר אשמה"

ומחיקתו מהמרשם הפלילי

בקשה לשינוי עילת סגירת של תיק פלילי "מחוסר ראיות" ל"חוסר אשמה". משמעות השינוי הוא מחיקת התיק מן הרישומים במשטרה, דהיינו "דף לבן" ומרשם נקי!

במקרה זה, מדובר בלקוחת המשרד שנפתח נגדה תיק פלילי, ולבסוף נסגר בעילת "חוסר ראיות" - או במילים אחרות "העבירה בוצעה, אך אין בידי המאשימה מספיק ראיות לצורך הרשעה בדין". מאידך גיסא, עילת הסגירה "חוסר אשמה" משמעה "העבירה לא בוצעה ע"י החשוד ואין נגדו ראיות כלל. מסיבה זו, תיק פלילי שנסגר בעילה של "חוסר אשמה" נמחק לחלוטין מהמרשם הפלילי - זאת בניגוד לתיק שנסגר בעילות אחרות.

לאחר הגשת בקשה מנומקת לשינוי עילת הסגירה ל"חוסר אשמה" - הבקשה התקבלה, העילה שונתה והתיק נמחק!

272301880_10166003184830582_2714643262312771922_n.jpg

סגירת תיק פלילי בעבירות מין מחוסר אשמה

נגד לקוח המשרד, אדם בן 80+, נפתח תיק פלילי בגין עבירות מין חמורות שביצע לכאורה בשכנתו הצעירה לפני כשנתיים.

הלקוח התעקש שלא היו דברים מעולם וכי אותה אישה בדתה את האירוע כדי להתנקם בו על כך שהגיש נגדה תביעה כספית, בשם ועד הבית של הבניין, על כך שלא שילמה דמי ועד כדין.

 

בקשה לסגירת התיק שהגיש עו"ד יאיר אוחיון לפרקליטות התקבלה, והתיק נסגר מחוסר אשמה ונגנז.

מצב זה איפשר ללקוח לחזור לשגרת חייו הנורמטיביים, ואף לתבוע את אותה אישה בגין לשון הרע, על הנזקים והשם הרע להם גרמה.

חזרה מכתב אישום בתיק פלילי על עבירת תקיפה הגורמת חבלה של ממש - וסגירתו בהסדר מותנה!

לקוחת המשרד, פנתה לעו"ד יאיר אוחיון לאחר שהוגש נגדה כתב אישום בגין אלימות חמורה.

לאחר עיון מעמיק בתיק ואיתור כשלים רבים בראיות,

התביעה השתכנעה וחזרה בה מכתב האישום, וסגרה את התיק בהסדר מותנה - לשמחתה של הלקוחה.

סגירת תיק פלילי בעבירת
השארת ילד ברשלנות בלא השגחה

נגד לקוחת המשרד, סייעת בגן ילדים ואישה נורמטיבית ומקצועית, נפתח והתנהל תיק פלילי חמור בעבירת השארת ילד ברשלנות בלא השגחה.
לאחר שפנתה למשרד וחומר הראיות נבחן בקפידה ובדקדוק, הגיע עו"ד יאיר אוחיון לכלל מסקנה כי לסייעת לא עומדת כל אשמה, אחריות או רשלנות באירוע המצער, ולפיכך הגיש עו"ד אוחיון לפרקליטות בקשה לסגירת התיק נגדה.

מכיוון שמדובר בתיק רגיש ובעל הד תקשורתי, התיק והבקשה הגיעו לשולחנו של פרקליט המחוז - שהחליט לקבל את הטענות של עו"ד אוחיון במלואן ולסגור את התיק נגד הלקוחה.
יצוין כי מדובר בהישג כפול ובעל חשיבות עליונה - טיהור שמה של הלקוחה, נוסף על מתן האפשרות לחזור ולעבוד עם ילדים ולהתפרנס - הדבר אותו יודעת ואוהבת לעשות יותר מכל.