הצלחות המשרד

קומץ מתוך הצלחות המשרד בתקופה האחרונה

Image by GRAS GRÜN

ביטול כתב אישום בעבירות סמים

כתב אישום שהוגש נגד לקוח בעבירות סמים. לפי עובדות כתב האישום, הלקוח "נתפס על חם" כשבכיסו 11.6 גרם של סם מסוג חשיש, תוך שהלקוח מודה בביצוע העבירה בפני השוטר במקום ושוב בתחנת המשטרה. עם זאת, ולמרות ההודאות, עיון מדוקדק בתיק הביא לאיתור טעויות ומחדלים של המשטרה, לרבות טעות ברישום משקל הסם שנתפס במעבדת מז"פ. התוצאה: ביטול כתב האישום.

WhatsApp Image 2021-11-30 at 19.07.39.jpeg

שחרור ממעצר בעבירת רצח

לקוח המשרד נעצר במסגרת פרשייה מתוקשרת ביותר - בחשד לעבירות רצח ועבירות חמורות נוספות.

במהלך הליך המעצר הצליח עוה"ד יאיר אוחיון לשכנע כי ללקוח החשוד אין יד ורגל במקרה וכי אין לו קשר לרצח. הטענות התקבלו והלקוח שוחרר לביתו ושב לחיק משפחתו.

זיכוי ופטור תקדימי מחובת טיפול רפואי כפוי

לקוח שהואשם בעבירות של חבלה במזיד לרכב ופריצה לרכב.

לאחר שליחת הלקוח להסתכלות אצל פסיכיאטר, כשנה לאחר האירוע, נקבע כי בעת ביצוע העבירות הלקוח לא היה שפוי בדעתו, ובית המשפט זיכה אותו מכל אשמה. במצב דברים רגיל, זיכוי בסיטואציה כזו מחייב את בית המשפט להטיל צו לאשפוז כפוי או צו לטיפול מרפאתי כפוי. עם זאת, בית המשפט קיבל את טענותיו של עו"ד יאיר אוחיון וקבע אין חובה לכפות טיפול כלשהו, והלקוח אכן שוחרר לביתו ובכך סיים את ההליך המשפטי בעניינו. יצוין, כי הזיכוי והתקדים בעניין הפטור מכפיית טיפול זכו לסיקור תקשורתי.

פרסום סקירה משפטית_edited_edited.jpg
פרסום סקירה משפטית_edited_edited.jpg
מתוך כתבה על הזיכוי בתיק זה,
שפורסמה בכתב העת ובאתר "סקירה משפטית".
הלסי החלטה1.jpg

חזרה מכתב אישום בעבירת כליאת שווא

כתב אישום שהוגש נגד לקוח המשרד בעבירת "כליאת שווא". בהתאם לעובדות כתב האישום, הלקוח כלא את אשתו וילדיו בבית, ולא אפשר להם לצאת החוצה, תוך שהוא מאיים עליהם עם מקל. בבחינת חומר החקירה התברר כי לאותו אדם לא היה "יסוד נפשי" ועל כן יסודות העבירה לא מתקיימים. התביעה קיבלה את כל הטענות וחזרה בה מכתב האישום עוד בטרם הדיון הראשון בבית המשפט.

ערעור פלילי: הפחתת עונש מאסר בעבודות שירות במחצית

לקוח שפנה למשרדנו לאחר שנגזר דינו בבית משפט השלום עת יוצג ע"י עו"ד אחר, והושתו עליו 6 חודשי מאסר לריצוי בעבודות שירות לאחר שהורשע בעבירה של גרימת חבלה מחמירה בצוותא. בהתאם לפסק הדין המרשיע, אותו אדם השתתף בקטטה שאירעה מחוץ למועדון במרכז הארץ, במהלכה זרק אבן על מאבטח, שפגעה בראשו וגרמה לפציעת המאבטח ולאשפוזו. ערעור שהגיש עו"ד אוחיון לבית המשפט המחוזי על חומרת עונשו התקבל - ועונשו קוצר במחצית - ל-3 חודשי עבודות שירות בלבד.

בן לאתר..png
Inked159583182_10164939035345582_2576093535276610004_n_LI.jpg

חזרה מהודאה בבית משפט

בתיק זה, לקוח פנה למשרדנו לאחר שהורשע על פי הודאתו בבית משפט, עת יוצג ע"י עו"ד אחר. הלקוח שכר את שירותי המשרד לאחר שהתחרט על הודאתו, שנמסרה לאחר שהופעל עליו מכבש לחצים. עו"ד אוחיון הגיש לבית המשפט בקשה לחזרה מהודיה אשר התקבלה, ולמעשה בוטלו הודאתו והרשעתו.

קבלת עררים על תנאי מעצר מגבילים - וביטולם

למשרדנו פנו לקוחות שבשל חשד לעבירות שביצעו - נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים. בין אותם תנאים, נקבעה גם הרחקה מערים (אשדוד וירושלים). עררים שהגיש עו"ד אוחיון נגד ההחלטה על הגבלת הכניסה לעיר התקבלו - ובוטלה ההגבלה הנ"ל.

Watching the River
איסור פרסום.png

איסור פרסום שם ופרטי חשוד

החוק קובע כי ברירת המחדל בעניין זה היא פרסום השם ופרטי חשודים, ואילו החריג שבחריג הוא איסור הפרסום. משרד עו"ד מתמחה בהגשת בקשות לאיסור פרסום ונוחל הצלחה רבה בנושא. באחד מן המקרים, פנה לקוח מפורסם למשרדנו, לאחר שנחשד בעבירה חמורה. בקשה לאיסור פרסום שהגיש עו"ד יאיר אוחיון התקבלה ונקבע כי על פרטיו של הלקוח יוטל איסור פרסום גורף, וע"י כך נשמרה פרטיותו של אותו לקוח ידוען - עניין המאפשר לו להמשיך בשגרת חייו.

קבלת חומרים בצו במעמד צד אחד, מבלי להעבירם לידי התביעה

החלטה תקדימית שהתקבלה בבית המשפט, בה נקבע כי ההגנה איננה צריכה למסור לתביעה חומרים שנאספו על ידה במסגרת צו שקיבלה מבית המשפט. ההחלטה מתכתבת עם פערי הכוחות בין התביעה לבין הנאשם, כאשר לא יעלה על הדעת שהפרקליטות תדרוש לקבל חומרים שאספה ההגנה, בייחוד לאור העובדה שלאורך כל הדרך סירבה לאסוף אותם בעצמה ולמסור אותם להגנה, כפי שהייתה צריכה לעשות. על ההחלטה הנדירה הוגש ערר מטעם התביעה לבית המשפט המחוזי. בערר נקבע כי יועבר לתביעה העתק מצונזר בלבד, ועל ידי כך חיסיון קו ההגנה נותר בעינו.

217736795_10165424713245582_8480539435647429870_n.jpg